Rubriky
22/2021

Čívický Kiekert slaví první výročí

Je to již rok, co naši kolegové začali vyvíjet a připravovat prototypy v globálním technologickém centru ve Starých Čívicích. Splnilo nové pracoviště svůj účel? A jaká ho čeká další budoucnost? Na to nám dnes odpoví generální ředitel Petr Kuchyňa a šéf vývoje Bohumil Lapka.

Petře, co vlastně stálo za myšlenkou vybudování nového centra?
Tak jako neustále hledáme volná místečka ve výrobních halách pro nové linky, museli jsme koncem roku 2019 řešit i problém, kam umístit rozšiřující se nástrojárnu, prototypovou dílnu a rostoucí divizi vývoje. S ohledem na snižování nákladů celé skupiny Kiekert se navýšil podíl přeloučské nástrojárny na výrobě nových výrobních linek a jednotlivých stanic. Protože nástrojárna by logicky měla být blízko výroby a prototypová dílna blízko konstruktérům, padlo rozhodnutí, že nástrojárna zůstane v Přelouči a celou divizi vývoje přesuneme do jiných prostor.  

Jak po roce hodnotíte přínos Čívic českému i globálnímu Kiekertu? 
Za velký úspěch považuji, že se nám tímto krokem podařilo zabránit přesunu divize vývoje do jiných států – hodně se mluvilo o Španělsku, Polsku nebo Maltě. Zároveň se nám tím podařilo vyřešit problém s místem pro naše zaměstnance, kde už jsme se dostávali na hranu kapacitních možností kanceláří. Uvolněné prostory se nám také velice hodily v době koronaviru, kdy jsme díky nim byli schopni dočasně přerozdělit týmy a snížit tak riziko šíření viru. 

Bohouši, jaké jsou další kroky čívického centra?
Minulý měsíc jsme zahájili přípravu doposud prázdného druhého podlaží, do kterého se v těchto dnech z Přelouče stěhuje skupina CPS (Customer & Project steering, pozn. red.). Ta je součástí nové divize Product Creation a pod vedením Martina Tobiška bude mít na starosti projektovou i technickou komunikaci s našimi zákazníky. Nyní tak již bude celý náš tým, s výjimkou Testingu, koncentrován do jedné lokace, což nám přinese větší efektivitu a synergii při řešení nových projektů.